DOLAR32,8659% 0.27
EURO35,2128% 0.31
STERLIN41,6492% 0.1
FRANG36,8490% 0.03
ALTIN2.451,66% -0,26
BITCOIN65.923,54-1.111

Milli sporcu Aslı Demir, Darende’de

Darende’de kız öğrencilerle buluşarak sohbet eden Milli Sporcu Aslı Demir, ailenin başarıda çok önemli olduğunu belirterek, asla pes etmemelerini ve çok çalışmalarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Milli sporcu Aslı Demir, Darende’de

Darende’de kız öğrencilerle buluşarak sohbet eden Milli Sporcu Aslı Demir, ailenin başarıda çok önemli olduğunu belirterek, asla pes etmemelerini ve çok çalışmalarını söyledi.

AHMET ÇAKIR/DARENDE

Darende’de Kadınlar Derneği tarafından yürütülen “Geleceği Kuran Kadındır” adlı proje kapsamında Serbest stil güreşte milli sporcu Aslı Demir Darende Anadolu Lisesi kız öğrencileriyle buluştu.

Programın açılış konuşmasını yapan Kadınlar Derneği Başkanı Nuray Ateş, “Yürütmekte olduğumuz projemizin bu bölümünde, genç kızlarımıza rol model olabilecek; onların meslek seçiminde esin kaynağı olabilecek bir kadınla buluşturmak istedik. Bu kapsamda öğrencilerimizi; Bireysel Kadınlar Güreşlerinde Dünya ikinciliği başta olmak üzere birçok müsabakada derecesi olan milli sporcumuz Aslı Demir ile buluşturduk” şeklinde konuştu.

“AİLE DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Kız öğrencilerle sohbet eden milli sporcu Aslı Demir, kadın olmanın spor yapmaya ve sporcu olmaya engel teşkil etmediğini vurgulayarak, “Ailenin desteği çok önemlidir. Kendimden örnek verecek olursam, bugün uluslararası başarı elde ediyor ve ülkemizi temsil edebiliyorsam bunu öncelikle aileme borçluyum. Onların destek ve teşvikleri çok önemli. Ben bütün başarılarımı beni teşvik eden aileme ve devletime borçluyum. Beden eğitimi öğretmeniyim. Hem öğretmenlik yapıyorum hem de bireyselde ülkemi başarılı bir şekilde temsil etme gayreti içerisindeyim. Kadın olmam başarıma engel değildir” ifadelerini kullandı.

KENDİNİZE GÜVENİN, PES ETMEYİN

Konuşmasından sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan Aslı Demir, kızların kendilerine güvenmelerini, çok çalışmalarını ve asla pes etmemelerini istedi. Darende Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Kutlu, okullarında kız öğrencilere yönelik bu programı gerçekleşmesinden dolayı Darende Kadınlar Derneği yönetim kuruluna, milli sporcu Aslı Demir’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Dernek tarafından katılımcı öğlencilere verilen ikramın ardından program sona erdi.

ASLI DEMİR KİMDİR?

Aslı Demir, Türk kadın güreşçi. Serbest stilde mücadele eden Demir, Ankara Büyükşehir Belediyespor ve milli takım adına müsabakalara katılmaktadır. 1 Eylül 1999 yılında Konya’da doğmuştur. 1.71 boyunda, 68 kilodur. Aslı Demir; 5 Kasım 2021 tarihinde ülkemizi temsil ettiği 23 yaş altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmıştır.

 

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.