DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mehmet Emin Ilıcak’ta şenlik gibi şenlik

Geleneksel Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi Bahar Şenliği; eğlenceler, yarışmalar içinde yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mehmet Emin Ilıcak’ta şenlik gibi şenlik

Geleneksel Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi Bahar Şenliği; eğlenceler, yarışmalar içinde yapıldı.

AHMET ÇAKIR/DARENDE

Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi’nde geleneksel bahar şenliği coşku içinde kutlandı. Şenlik, öğrenciler ve öğretmenler arasında unutulmaz anlara sahne olurken çok güzel şekilde tamamlandı.

DANS GÖSTERİSİ GÖZ DOLDURDU

Okulun geleneksel olarak yaptığı şenlikte; sınıflar arası halat çekme yarışması, öğrenciler arası çuval yarışı ve dans yarışması gibi birçok eğlenceli etkinlik yer aldı. Yarışma aralarında öğretmen, öğrenci ve veliler hep birlikte halay çektiler.

Sınıflar arası halat çekme yarışmasında, öğrenciler sınıflarını temsil ederek kıyasıya mücadele içine gidiler. Çuval yarışında ise öğrenciler, hız ve denge becerilerini sergileyerek birincilik için kıyasıya yarış içerisine girdiler. Dans yarışması ise bahar bayramına yakışır şekilde rengarenk kostümler içinde öğrencilerin yaratıcı dans figürleri içinde yapılarak, şenliğe ayrı tat kattı. Etkinlik sonunda kazanan sınıflara ve öğrencilere, okul yönetimi tarafından çeşitli ödüller verildi.

BİRLİK VE BERABERLİK GÜÇLENİYOR

Tüm katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür eden Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi Müdürü Ünal Çiftçi, bu tür etkinliklerin okulda birlik ve beraberliği güçlendirdiğini vurguladı. Çiftçi, “Bir Fen Lisesi klasiğine dönüşen geleneksel Bahar Şenliği, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmeleri ve birlik beraberlik duygusunu pekiştirmeleri amacıyla düzenleniyor. Bu yıl da başarıyla gerçekleşen şenlikte, öğrenciler hem eğlendiler hem de unutulmaz anılar biriktirdiler” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.