DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği ve Sandığı Genel Kurulu Yapıldı

Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği ve Sandığı 29 Haziran 2024 tarihinde Ankara İlbank tesislerinde 10. olağan genel kurulu yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği ve Sandığı Genel Kurulu Yapıldı

Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği ve Sandığı 29 Haziran 2024 tarihinde Ankara İlbank tesislerinde  10. olağan genel kurulu yaptı.

ALİ ALBAY/

Yapılan genel kurulda  katılımcı ve misafirlere hitaben konuşma yapan genel başkan; Nurettin ÖNDEŞ; Bizler demiryolu aşığıyız. göreve geldiğimizden itibaren özelikle üyelerimize hizmeti kendimize borç olarak bildik. Kırk yılı aşkın demiryolculuk hayatımda hiçbir ayrıştırmaya müsade etmedim. Ben aile büyüklerimden aldığım dualar ile hep ayakta durdum. Rahmetli babam ve rahmetli annem bana hep şunu derlerdi. Adaletli ol, eğer insanları üzecek bir şey yaparsan hakkımızı helal etmeyiz. Bende büyüklerimin benden beklediği sendikacılığı hep yaptım. İşçi mücadelesinde her daim ön saflarda mücadele ettim. Yaptığım her şeyden dolayı çok gurur duyuyorum. Sizlerin bir abisi ve büyüğü olarak her daim yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra yapılan seçim sonucunda yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belli oldu.

Demiryolu sevenler ve gönüllüleri yardımlaşma derneği yönetim kurulu asil üyeleri; 

Nurettin Öndeş, Yaşar Aydın, Mahmut Yüksekbaş, Cihangir Aydoğmuş, Aziz Murat Kayataş, Ramazan Tekalp, Sabri Özdemir, Emrah Kara.

Denetim Kurulu Üyeleri Asil;   

Aytaç Paçikanlı, Halit Öngel, Ahmet Kaynarcı, İsmet Özcan.

Demiryolu Sevenler ve gönüllüleri yardımlaşma sandığı yönetim ve denetim kurulu asil üyeleri

 Yönetim Kurulu; Nurettin Öndeş, Yaşar Aydın, Hikmet Kazgan, Önder Akgül, Osman Bağcı, Mesut Güzel, Ayhan Kandur, Şamil Ateş.

Denetim Kurulu Asil Üyeleri;    Hasan Doğan, Selçuk Korkmaz, Ali Albay, Mehmet Güler seçildiler.

 

Genel Kurula Siyasi parti temsilcileri, TCDD Genel Müdür temsilcileri, TCDD Ulaştırma Memur- Sen, Türk Ulaşım Sen ve BTS Temsilcileri, Ankara Malatya Dernekleri Federasyonu ile çok sayıda STK temsilcisi de katıldı.

Yoğun programları ve mazeretlerinden dolayı katılamayan bölge milletvekilleri ile siyasi parti temsilcileri telgraf ve kutlama mesajı gönderdiler.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.