DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Darende’de el işlerine tam puan

Darende Halk Eğitim Merkezi Balaban ve Yenice mahallerinde yıl boyunca yapılan el sanatları sergileri yoğun katılımla açıldı. Kursiyerlerin birbirinden güzel el işleri tam puan aldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Darende’de el işlerine tam puan

Darende Halk Eğitim Merkezi Balaban ve Yenice mahallerinde yıl boyunca yapılan el sanatları sergileri yoğun katılımla açıldı. Kursiyerlerin birbirinden güzel el işleri tam puan aldı.

AHMET ÇAKIR/DARENDE
Darende Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim-öğretim yılında açılan kursların yılsonu sergileri açılmaya başladı. Müdürlüğün ilk sergileri Yenice ve Balaban mahallelerinde açılırken, sergiler ziyaretçi akınına uğradı.

200 KURS AÇILDI
İlk olarak Darende Halk Eğitim Merkezi Balaban Mahallesi’nde sene sonu sergisi açıldı. Açılışta konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent Durukan, “Darende Halk Eğitimi Merkezi Hayat Boyu Öğrenme kapsamında 2023-2024 eğitim- öğretim yılında toplam 200 kurs ve 2 bin kursiyer ile ciddi bir çalışma içerisinde oldu. Desteklerinden dolayı Balaban İlkokulu idarecileri ve öğretmenlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ben burada emeği geçen tüm öğretici arkadaşlarıma, kursiyerlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ESERLER ÇOK BEĞENİLDİ
Açılıştan sonra müzikler eşliğinde öğrenciler, halay çekip çeşitli yarışmalara katıldı. Sergilenen el işleri, protokol üyeleri tarafından gezildikten sonra kursiyerlere belgeleri törenle verildi. Sergide; yorganlar, pikeler, çarşaflar, havlular, elbiseler, oyuncaklar lifler, örtüler ve bebek eşyaları açılışa katılanları kendilerine hayran bıraktı.

BALABAN’DAKİ TÖRENE KATILANLAR
Balaban’daki açılışa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Apan, Mehmet Kılıçer, şube müdürü Ahmet Han Kara ve Aliyar Polat, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Levent Durukan, Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Hanifi Kebiroğlu, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YENİCE’DE SERGİ AÇILIŞI
Öte yandan Darende Halk Eğitim Merkezi Yenice Mahallesi’nde sene sonu sergisi açıldı. Yenice’deki açılışa Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, şube müdürü Ahmet Han Kara, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Levent Durukan, Şöförler Cemiyeti Başkanı Şemsettin Gümüşay, çok sayıda kurum müdürü ve konuklar katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.